معرفی و تاریخچه مرکز

 

مرکز تحقیقات ارتقای سلامت وابسته به معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سال 1384 با رویکرد جامعه‌محور در جهت شناسایی مشکلات سلامت جامعه؛ ارائه راهکار و پیگیری جهت رفع آن‌ها از طریق مشارکت مردمی تاسیس شد. در همین راستا، به توانمندسازی افراد علاقه‌مند در زمینه آشنایی با پژوهش های کاربردی جهت رفع مشکلات مرتبط با سلامت از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی اقدام شد تا با نحوه بررسی به بیان و ارائه راه حل مشکلات آشنا شده و با انتقال دانش تجربه خود به دیگر افراد و گروه‌های اجتماعی، رویکرد حل مشکل پژوهش محور در جامعه نهادینه شود.


از سال 1387 فعالیت‌های مرکز مبتنی بر رویکرد پژوهش‌محور بر اساس فعالیت‌های اعضای مرکز جهت شناسایی و رفع مشکلات سلامت جامعه بوده است. در سال 1388 مرکز تحقیقات ارتقای سلامت موفق به اخذ موافقت اصولی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گردید. در سال 1391 مرکز موفق به کسب موافقت انتشار مجله انگلیسی زبان چشم‌انداز سلامت به صورت فصلنامه شد. در تیر ماه سال 1392 موافقت قطعی مرکز به مدت پنج سال تمدید گردید.

از نیمسال دوم 1392-1391 مرکز اقدام به پذیرش دانشجویان دکتری تخصصی پژوهشی در رشته‌های اپیدمیولوژی، آموزش بهداشت و ارتقای سلامت، بهداشت حرفه ای و بهداشت محیط نمود.مطالعه کوهورت سلامت بالغین و چشم در سال 1393 تصویب و از مهر ماه سال 1394 مطالعه کشوری کوهورت آغاز شد. در سال 1395 مجله چشم انداز سلامت موفق به کسب نمایه آی‌اس‌آی گردید.


همچنین در سال 1396 مرکز تحقیقات ارتقای سلامت موفق به اخذ موافقت قطعی دائم از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گردید. این مرکز در تلاش است تا با رویکردی میان رشته‌ای و همه‌جانبه در زمینه‌های آموزشی، تحقیقاتی و مشاوره به بررسی مسائل مرتبط در حوزه ارتقای‌سلامت و تعیین‌کننده‌های اجتماعی سلامت در سطح منطقه ای و ملی گام بردارد.

 

 


درباره ما

محتوای مرتبط

  • زاهدان-بلوار بهداشت-میدان مشاهیر-مرکز تحقیقات ارتقای سلامت
  • کد پستی 9816913396
  • تلفن  05433421259
شماره تلفن ها سروش لیست سایت های دانشگاه

نقشه گوگل

 

 

ارتباط با ما

 

,تاریخچه,جامعه‌محور,پژوهش‌محور,اپیدمیولوژی,موافقت دائم,نمایه آی‌اس‌آی,موافقت اصولی

تعداد بازدیدکنندگان امروز 63
آخرین بروزرسانی سایت: 32 روز قبل