خبرنامه مجلهتجربه افسردگی در میان دانشجویان زن ساکن در مجتمع خوابگاهی
افسردگی یکی از شایع ترین مشکلات در بین دانشجویان ایرانی است.هدف از انجام این پژوهش دستیابی به درک کیفی تجربه افسردگی در میان دانشجویان بود. یافته های این تحقیق نشان دهنده این است که بسیاری از دانش آموزان اساساً برای ورود به دانشگاه و اقامت در خوابگاه آماده نبودند و اساس ناامنی مهم ترین حسی است که در هنگام ورود به خوابگاه تجربه می کنند و این حس وحشت و اضطراب منجر به افسردگی بیشتر می شود.
 ١٠:٠٠ - 1399/05/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
سیاست های سلامت کودکان از منظر تساوی در ایران
هدف از انجام این مطالعه شناسایی عواملی است که عدم تساوی و نابرابری در سلامت کودکان را تشدید می کند. بر اساس یافته های این مطالعه،ایران در نظر دارد تا نابرابری اجتماعی-اقتصادی در پیامدهای سلامت کودکان را کاهش دهد.یکی از مهمترین برنامه های مربوط به اصلاح و ضعیت نا برابری سلامت کودکان،توزیع مناسب خدمات بهداشتی در مناطق روستایی و محروم است.
 ٠٩:٣٦ - 1399/05/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
کارگاه آموزشی ارزشیابی کیفی و کمی مجلات
درتاریخ 20-8-98 کارگاه آموزشی باحضور مدیر عامل محترم شرکت انتشارات کوثر جناب آقای دکتر سید محمد میری برگزار شد. در این جلسه که معاون محترم تحقیقات و فناوری دانشگاه به همراه جمعی از سردبیران و مدیران اجرایی و کارشناسان مجلات حضور داشتند مسائل زیر مورد تبادل نظر و بررسی قرار گرفت
 ٠٧:٢٤ - 1398/09/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
ارزیابی فلزات سنگین در گرد و غبار خیابانی تهران با استفاده از فاکتور غنی سازی و شاخص انباشتگی Igeo
چکیده مقاله: در مطالعه ای که توسط جناب آقای دکتر امیر حسین محوی و همکارانش انجام گرفت، بررسی میزان غلظت آرسنیک، کادیوم، مس، و روی در غبار خیابان­ها با استفاده از شاخص زمین انباشتگی و فاکتور غنی سازی صورت گرفت همچنین نشان داد عناصر مختلفی وجود دارند که سبب افزایش شدید فلزات سنگین در غبار خیابان­های تهران می­شود.
 ١٠:٠٩ - 1398/03/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
کمی سازی متابولیت­های ادراری تولوئن و زایلن به عنوان شاخص­های زیستی مواجهه شغلی در کارگران صنعت چاپ
چکیده مقاله: در این مطالعه که توسط جناب آقای دکتر میرزایی و همکارانش صورت گرفت نشان داد که در صنعت چاپ کارگران در معرض انواع وسیعی از حلال­ های شیمیایی از جمله تولوئن و زایلن قرار می­گیرند وپایش زیستی ابزاری اساسی برای ارزیابی ریسک سلامت شغلی است بنابراین نظارت برای مواجهه با تولوئن و زایلن برای کارگران مواجهه با آنان مفید است.
 ٠٧:٣٥ - 1398/03/07 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 صفحه بعدی >>


مجله چشم اندازسلامت

محتوای مرتبط